5 אפליקציות חובה לכל עורך דין

Screen Shot 2018-10-23 at 12.20.29

בין האמצעים שהקלו ושינו סדרי עולם בעבודה משפטית של אנשי מקצוע בכלל, ועורכי דין בפרט, במהלך השנים האחרונות, נמנה הסמארטפון. הבשורה שהביא עימו הטלפון החכם, היא למעשה, הקטנה של המחשב האישי והתאמתו לגודל כיס כך שניתן לשאת אותו לכל מקום.

בשביל שתוכלו לנצל את הסמארטפון שלכם בצורה הטובה ביותר בענייני עבודה, יצאנו לחפש עבורכם מהן האפליקציות שהן בגדר חובה לכל עו״ד מתחיל או ותיק. להלן ממצאנו:

CAMCARD .1 – מפסיקים לבזבז זמן על יצירת אנשי קשר

השנה היא 2016, ואנשים עדיין משתפים את פרטי ההתקשרות שלהם על חתיכות נייר. מוזר, לא? ובכן – נראה שכרטיסי הביקור פשוט חסינים מפני התפתחויות טכנולוגיות. אבל העובדה שכרטיסי הביקור כאן בכדי להישאר, אינה אומרת שאתם חייבים לבזבז זמן יקר ביצירת אנשי קשר בסמארטפון מכל כרטיס. CamCard מאפשרת להפוך כרטיס ביקור לאיש קשר בכמה רגעים ספורים. פשוט מצלמים את הכרטיס בעזרת המצלמה, והאפליקציה סורקת את הפרטים ומכניסה אותם לשורות המתאימות באיש הקשר החדש. נכון לרגע זה, האפליקציה אינה מזהה כיתוב בעברית, אך היא תתמודד בהצלחה עם משיכת המספרים, כתובת המייל ופרטים אחרים באנגלית או במספרים. את השם בעברית תוכלו לשנות ידנית לפני השמירה.

מחיר: חינם.
אפליקציות דומותCardtoContact
הורדה: אנדרואיד / אייפון

סורק כרטיסי ביקור ברגע (צילום: יח״צ)

CUDASIGN .2 – מותו של הפקס

אם אתם עדיין משתמשים בפקס בעבודה המשפטית, אתם נמצאים הרחק מאחור. לא משנה אם אתם יושבים על שפת הים או מתאמנים בחדר כושר, CudaSign מאפשרת לכם לחתום על מסמכים דרך הסמארטפון בהינף אצבע. האפליקציה מסתנכרנת בקלות עם ג׳ימייל או דרופבוקס  ואתרי אחסון מידע אחרים, ומכילה אפשרויות רבות נוספות כמו מילוי מסמכים, הפיכת קבצי תמונה ל-PDF ועוד.

מחיר: 1$ – 9$ לחודש.
אפליקציות דומות: DocuSign (אנדרואיד / אייפון)
הורדהאנדרואיד / אייפון

חתימה אלקטרונית, בקלות (צילום: אתר החברה)

CAMSCANNER .1 – היו היה סורק

כולנו מכירים את התחושה הזו שנדרשנו לשלוח בדחיפות מסמך כלשהו.. אם תשאלו את מרפי, הוא וודאי ישמח לספר לכם שזה ככל הנראה יקרה כשאין סורק באופק. אמנם, ניתן לצלם את המסמך במצלמה ולשלוח במייל, אך התוצאה לרוב לא מספקת ורחוקה מהאיכות המתקבלת בסריקת מסמך באמצעי המיועד לכך. CamScanner מתמודדת בדיוק עם סוגיה זו: אחרי צילום מסמך בעזרת המצלמה, האפליקציה חותכת בצורה אוטומטית את החלקים המיותרים, ״מיישרת״ את המסמך, מחדדת את הטקסט ומעניקה לתמונה כולה אפקט של מסמך סרוק. התוצאה לא נופלת מסריקה רגילה בסורק, ואת קובץ ה PDF שמתקבל ניתן לשתף בכל דרך אפשרית.

מחיר: חינם, 5$ לחודש ו-50$ לשנה לגרסת הפרימיום.
אפליקציות דומותEvernote Scannable (אייפון בלבד).
הורדהאנדרואיד / אייפון

מראה של מסמך סרוק (צילום:אתר החברה)

AUTO CALL  RECORDER / TAPEACALL .4

אתה לא יודע שאתה צריך להקליט את השיחות שלך, עד הפעם שבה אתה באמת מצטער, בנסיבות מסוימות, שלא הקלטת שיחה כלשהי. למעשה, שיחות הטלפון שאנו מקיימים הם דרך התקשורת האחרונה שנשארה כמעט בלתי-מתועדת (בניגוד לSMS, מיילים וכיו״ב), לעיתים דברים שאנו אומרים או נאמרים לנו יכולים להיות בעלי חשיבות עליונה. Auto Call Recorder (לאנדרואיד) ו-TapeACall (ל-Iphone) מאפשרות להקליט את השיחות שאנו עורכים בסמארטפון, יוצאות ונכנסות, בצורה אוטומטית לחלוטין. מסיבה כלשהי ההיצע של האפליקציות הללו גבוה יותר למכשירי האנדרואיד (ייתכן וקשור לאופי הקוד הפתוח של מערכת ההפעלה הזו), ולכן משתמשי האייפון ייאלצו לשלם כ-10$ על TapeACall, היחידה שנותנת מענה רציני לטלפונים מבית apple. משחק עם ההגדרות יאפשר לכם לשנות את כמות השיחות הנשמרות, לסכנרן את השיחות השמורות לגיבוי בענן (גוגל דרייב למשל), להחריג מההקלטה אנשי קשר מסוימים (משפחה וחברים לדוגמה) ולהוסיף notes לשיחות חשובות ששמרתם.

מחיר: חינם (Auto Call Recorder), 10$ חד פעמי (TapeACall)
הורדהAuto Call Recorder / TapeACall

WunderList .5 – ארגן את המשימות שלך

התחרות בשוק אפליקציות ניהול המשימות קשה כמעט כמו בשוק עריכת הדין,  עשרות רבות מתחרות על הזכות לסייע לנו במגוון דרכים וצורות. אחת מהבולטות ביניהן היא WunderList, שנרכשה ביוני 2015 ע״י מיקרוסופט. הממשק נוח והעיצוב יפה, אך הבולט שביתרונות הוא היכולת להשתמש ב-WunderList כמעט בכל פלטפורמה – מעבר לאפליקציות תוכלו להוריד גרסה גם למחשב האישי (משתמשי המק – לא לדאוג, יש גם בשבילכם) ואפילו להשתמש בגרסה המבוססת דפדפן באתר הבית של השירות. בצורה כזו הגישה לניהול המשימות שלכם נהיית אפשרית כמעט בכל מצב ובכל מקום, בהתאם לנוחות ולאפשרויות שלכם. הרחבה לאפשרויות ה-Pro תאפשר לכם להוסיף תגיות, קבצים, משתמשים ועוד לכל אחת מהמשימות שלכם.

מחיר: חינם, מנוי Pro: 5$ לחודש, 50$ לשנה.
אפליקציות דומות: any.Do (אנדרואיד / אייפון)
הורדהאנדרואיד / אייפון

מכירים עוד אפליקציות חובה? ספרו לנו בתגובות.

אנו ב-Robus מתמחים בייעוץ למשרדי עורכי דין ישראליים ובינלאומיים, ומסייעים ליוזמות עסקיות בתחום ה-Legal Tech בקידום מיזמים חדשניים בתחום. יש לכם פתרון טכנולוגי בתחום המשפטי? קבעו אתנו פגישת ייעוץ ללא עלות ונשמח לחלוק אתכם מניסיוננו, על מנת לסייע להביא את המיזם שלכם לגבהים חדשים.

גלילה לראש העמוד